*Το κανάλι του πολίτη που αισθάνεται ελεύθερος

31 Μαΐου

O ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ "κοντά" στην Γ’ Εθνική! Συνέτριψε 5-1 τον Ορφέα Ελευθερούπολης και "αγγίζει" την άνοδο!

31 Μαΐου

Τίποτα δεν σταματάει πλέον τον Άρη Πετεινού του Βασίλη Τοροσίδη από το όνειρο της ανόδου στην Γ’ Εθνική, αφού χρειάζεται το πολύ 2-3 βαθμούς στα επόμενα παιχνίδια ενώ η αγωνιστική του διάθεση, είναι αυτή του νικητή.

Η ομάδα του Τάσου Νεοφυτίδη βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο όταν δέχθηκε γκολ στο 24ο λεπτό του αγώνα από τον Τζαμπέγια. Ο Άρης Πετεινού ωστόσο αντέδρασε άμεσα στο 31ο λεπτό με τον Παυλίδη να βρίσκει δίκτυα και να κάνει το 1-1, που ήταν και το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο ο Άρης Πετεινού ήταν καταιγιστικός ισοπεδώνοντας τον πρωταθλητή Καβάλας και σημειώνοντας τέσσερα γκολ.

Ο Άρης πήρε νωρίς το προβάδισμα με το γκολ του Μελισσόπουλου στο 47’. Ακολούθησε το γκολ του Εφέντη στο 55’ που έγραψε το 3-1, ενώ ο Μελισσόπουλος με πέναλτι στο 77’ έκανε το 4-1 και στο 89’ ο Μαλαδένης διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Στην επόμενη αγωνιστική ο Άρης Πετεινού θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον Ορέστη Ορεστιάδας, εκτός έδρας

Μπαράζ Πρωταθλητών: Πεντ-ΑΡΗΣ Πετεινός πέταξε για την Γ’ Εθνική, έ(Χ)ασε νέα ευκαιρία ο Ορέστης! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Στην Ορεστιάδα ο Ορέστης σε ένα ακόμα αγώνα δεν μπόρεσε να σκοράρει και να επικρατήσει στην εδρα του επί της Νίκης Ευκαρπίας, μένοντας σε ένα ακόμα 0-0 και την επόμενη Κυριακή υποδέχεται τον Πετεινό σε ένα ακόμα τελικό.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Δόξα Βώλακα – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου (ΑΝΑΒΟΛΗ)

Άρης Πετεινού – Ορφέας Ελευθερούπολης 5-1 (30′ Παυλιδης, 47′ Ρ. Μελισσόπουλος, 55΄Εφέντη, 77′ πεν. Μελισσόπουλος, 89′ Μαλαδένης – 24′ Τζαμπέγια)

Ορέστης Ορεστιάδας – Νίκη Ευκαρπίας 0-0

Ρεπό: Ηρακλής Αμμουδιάς