*Το κανάλι του πολίτη που αισθάνεται ελεύθερος

19 Νοεμβρίου

Έσπασε η..."γκαντεμιά"! Η Ξάνθη νίκησε με άνεση 2-0 τον Πανιώνιο

«Τρίποντο» η Ξάνθη, 2-0 τον Πανιώνιο
Πολύ η καλύτερη η Ξάνθη με ηγέτη σε ένα ακόμη παιχνίδι τον Γέντρισεκ αλλά και τον Λουσέρο, νίκησε με άνεση τον ισχυρό Πανιώνιο με σκορ 2-0 σπάζοντας και την..."γκαντεμιά" αφού πρόκειται για την πρώτη νίκη της ομάδας στα Πηγάδια
Αυτό μάλιστα που σχολίαζαν οι άνθρωποι της Ξάνθης με πίκρα ήταν τα προηγούμενα αποτελέσματα στην έδρα της ομάδας αφού με μια νίκη σήμερα θα βρίσκονταν στην πρώτη 3άδα!
Απο την άλλη ο Πανιώνιος έπαιξε πολύ σκληρά σήμερα στη Ξάνθη και είναι "τυχερός" αφού λογικά θα έπρεπε ναφάει τουλάχιστον άλλα δυο γκολ απο κλασσικές ευκαιρίες.
Αναλυτικότερα: Η Ξάνθη επικράτησε 2-0 του Πανιώνιου στα Πηγάδια σε παιχνίδι για την 11η αγωνιστική της Super League. Πρωταγωνιστής για τους ακρίτες ήταν ο Έρικ Γέντρισεκ, ο οποίος σκόραρε στο 23ο και το 65ο λεπτό. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Οικονόμου στο 84ο λεπτό.

Ξάνθη – Πανιώνιος 2-0 (Novasports 2)