STUDIO ITALOS Δισκοπωλείο
Record store day
Ωράριο καταστηματων
ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ
Παιδικό Μουσικό Θέατρο ΦΕΞ
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:30
Νεράιδα Μελωδένια και οι Νότες
ΑΥΛΗ ΒΑΤΡΑΧΩΝ
Party
reggae / afrohouse
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Dj Yahseemi
(Ξάνθη)
ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ
Street
Party – Jazz - Blues
Ώρα έναρξης 18:00 – 21:00
Σε συνεργασία με τον Πεζόδρομο Δαγκλή «Walk & Shop»
NOSTOS ΚΑΦΕ / BAR
Συναυλία
pop - rock
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Me And My
Bro And Friends (Ξάνθη)
ΜΙΚΡΟ BAR
Dj set
electro funk
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Dj Σπύρος (Ξάνθη)
Παρασκευή 21 Ιουνίου
STUDIO
ITALOS Δισκοπωλείο
Record
store day
Ωράριο καταστηματων
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία pop – rock
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Μάτι Project (Θεσ/νίκη)
Εκμέκ (Θεσ/νίκη)
ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ & ΎΔΡΑΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΔΕΗ)
Συναυλία Hip hop
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Rascal Bronx (Ξάνθη)
Zigolo (Σέρρες)
Diek & Ειρήνη Πιζάνια (Ξάνθη & Κάλυμνος)
Raem (Δράμα)
Φάσμα Αντίθεσης (Κοζάνη)
Υπό το Μηδέν (Ξάνθη)
ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Συναυλία pop – rock
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Παρουσίαση μουσικού εργαστηρίου Άγγελου Μουρβάτη. Αφιερώνει
τη φετινή εκδήλωσή του σε καλλιτέχνες που έχουν φύγει από τη ζωή, μα που η
μουσική τους θα ζει για πάντα.
ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»
Χορός Swing - Jazz
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Lindy by
the Roof by lindy hop Xanthi - Φ.Ε.Ξ
DJ Androniki (Λάρισα)
ΚΥΒΕΡΝΕΙΟ ΚΑΦΕ / BAR
Συναυλία έντεχνα
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Νικολέτα – Ιάσωνας – Δημήτρης – Διονύσης (Ξάνθη)
ΦΙΛΟΙΣΤΡΟΝ ΚΑΦΕ / BAR
Συναυλία ρεμπέτικα - λαϊκά
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Η ορχήστρα του πλατάνου (Ξάνθη)
ΚΟΝΣΕΡΒΑ ΚΑΦΕ / BAR
Party /
Jazz roots - acid jazz - soul jazz
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Jazz In A
Can
Dj Kosmas (Ξάνθη)
Dj Deppyt (Ξάνθη)
Dj Maria
Sofikiti (Αθήνα)
ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ
Street music / παρέλαση κρουστών
Ώρα έναρξης 19:30 – 20:00
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)
ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Street music / παρέλαση κρουστών
Ώρα έναρξης 20:00 – 20:30
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)
ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ
Street music / παρέλαση κρουστών
Ώρα έναρξης 20:30 – 21:00
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)
ΙΩΑΚΕΙΜ ΣΓΟΥΡΟΥ & ΟΡΦΕΩΣ
Street music / παρέλαση κρουστών
Ώρα έναρξης 21:00 – 21:30
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)
Σάββατο 22 Ιουνίου
STUDIO
ITALOS Δισκοπωλείο
Record
store day
Ωράριο καταστηματων
ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
S.T.E.A.M
Education in Music
Ώρα έναρξης 13:00 – 14:30
Μεταγνώση Εκπαιδευτικό Κέντρο
Workshops & S.T.E.A.M. Challenges με θέμα τη μουσική για
παιδιά 4-12 ετών.
ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ
Street Party – Χορός
Ώρα έναρξης 12:00 – 13:00
Σε συνεργασία με τον Πεζόδρομο Δαγκλή «Walk & Shop»
Παρουσίαση χορογραφιών από
την X-Dream Dance
Academy (Latin-Ballroom, Salsa, Bachata, Kizomba, Tango Argentino, Hip Hop, Ζεϊμπέκικο)"
ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Latin Party
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Latin Party
από την X-Dream
Dance Academy
Dj Κώστας
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία έντεχνα – rock - balkan
Ώρα έναρξης 20:30 – 23:30
Λάχνισμα (Ξάνθη)
Το 2ο Σύστημα Προσκόπων Ξάνθης θα παρουσιάσει ένα τραγούδι
στη νοηματική
The Coconaut Rockers (Ξάνθη)
ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»
Συναυλία
musical – pop – classic
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Black Box
Summer Concert "memories we share"
ΠΑΣ ΑΝΤΙΚΑΣ
Party
Backyard (Techno)
Ώρα έναρξης 18:30 – 23:00
Dj Deppyt (Ξάνθη)
Dj Ekonpale (Ξάνθη)
Dj Jacquez (Ξάνθη)
Dj Illian b2b Greg (Ναύπακτος / Ξάνθη)
ΜΙΚΡΟ BAR
Dj set rock
– alternative
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Dj Τίμος (Ξάνθη)
Κυριακή 23 Ιουνίου
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία rock - stoner
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Cheek By Jowl (Θεσ/νίκη)
Bonzai (Θεσ/νίκη)
ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»
Προβολή Μουσικού Ντοκιμαντέρ - live
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Αφιέρωμα στον Άκη Πάνου
Μπουζούκι , τραγούδι Χουσείν Οβαλή (Ξάνθη)
ΑΥΛΗ ΧΟΞ
Παραδοσιακοί Ήχοι και Χοροί
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Τα παιδικά τμήματα και το τμήμα εκμάθησης παραδοσιακών
οργάνων του ΧΟΞ
ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Street music
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Φιλαρμονική Δήμου Ξάνθης
Halkomaniacs (Δράμα)
ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ
Street music
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Φιλαρμονική Δήμου Ξάνθης
Halkomaniacs (Δράμα)
ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ
Street music
Ώρα έναρξης 21:30 – 22:00
Φιλαρμονική Δήμου Ξάνθης
Halkomaniacs (Δράμα)
ΟΡΦΕΩΣ (ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ)
Street
music
Ώρα έναρξης 22:00 – 22:30
Halkomaniacs
(Δράμα)
ΜΠΑΧΑΜΕΣ / ΑΝΑΨΥΚΤΗΡΙΟ
Συναυλία
latin – Jazz - funk
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Aroma Caribe (Θεσ/νίκη)
ΚΥΒΕΡΝΕΙΟ ΚΑΦΕ / BAR
Συναυλία pop - rock
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
2 Λαλούν & 2 την παίζουν (Ξάνθη)
ΑΚΡΩΤΗΡΙ
BEACH BAR
Party house
music
Ώρα έναρξης 16:00 – 22:00
Dj Junior
Pappa
Dj Antonio
ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ
Διοργάνωση :
Πολιτιστικός Σύλλογος Ξάνθης «Βάτραχοι»
Σε συνδιοργάνωση με το Κέντρο Πολιτισμού Δήμου Ξάνθης
Χορηγοί
Βίων – εστιατόριο | Εξάντας – φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης
| Κυβερνείο – καφέ bar | Μουσικό Εργαστήρι
Άγγελου Μουρβάτη | Ξανθίππη –restaurant
| Παπαπαρασκευάς – ζαχαροπλαστείο | Πετμεζά – κέντρο ξένων γλωσσών |
Σταυρακάρας – εμπόριο αγροτικών προϊόντων & ζωοτροφών | Στροφή –μεζεδοπωλείο | Το Φαγητό Της Μαμάς
| Ena Σύμβουλοι Ανάπτυξης | Fagi.gr | Gateau Sale – καφέ κρεπερί | Pamporis –
elevators | Speakt.com - translation |
The Espressonist
Υποστηρικτές
ΑΚΡΩΤΗΡΙ beach bar | Κονσέρβα καφέ bar | Μικρό καφέ bar | Μπαχάμες Αναψυκτήριο |
Παιδικό Μουσικό Θέατρο ΦΕΞ | ΠΑΣ Αντίκας | Πεζόδρομος Δαγκλή Walk & Shop |
Φίλοιστρον – καφεποτείο | Χορευτικός
Όμιλος Ξάνθης | Black Box | Nostos καφέ bar | X-Dream Dance Academy | Lindy Hop
Xanthi ΦΕΞ | We are two – graphic design studio | 2ο Σύστημα Προσκόπων Ξάνθης